توکن ECG معتبر یا اسکم

در این پست به سوالات اکثر کاربران راجع به پروژه اکو اسمارت و توکن Ecs و Ecg پاسخ خواهیم داد

اکو اسمارت و توکن Ecg چیست ، آیا معتبر است یا کلاهبرداری ؟

در گذشته و در قسمت کامیونیتی میکر پروژه اکو اسمارت ما جزو اولین نفرهایی بودیم که بررسی و آموزش این پروژه را در سایت و مدیاهامون شرح دادیم ، همچنین تیم بسیار بزرگی در دست ما تشکیل شد ، که تقریبا همه ی افراد مجموعه ما در همان بخش کامیونیتی میکر سود خوبی بردند ، هم از طریق استخر سهام داران ، هم از طریق دستهای حمایتی در پلن اسپیل اوور .

با پایان یافتن مرحله ی کامیونیتی میکر ( ایجاد جامعه کاربران ) قرار بود پروژه اکو اسمارت طبق رود مپ پروژه های بعدی همچون گیم ها و ترید سنتر را رونمایی و لانچ کند ، که این کار را نیز کرد ، و یکی پس از دیگری پروژه های دیگر با شکست مواجه شد .

از ترید سنتر گرفته که فقط به کاربران ضرر میزد در بخش ترید ، تا گیم های سطح پایین و مشکلات کانترکت . و مهمتر از همه مشکلات امنیتی توکن ECS و ECG که اکثر سهامداران اکو امید زیادی به آن داشتند ، که در ادامه به آن میپردازیم .

توکن اصلی اکواسمارت ، توکن ECS بر بستر شبکه ی ترون بود ، و غیر قابل انتقال و بدون نقدینگی ، چون توسعه دهندگان به جای اجرای رود مپ که هزینه کردن مبالغ ورودی برای لیکوییدتی توکن بود ، به خرید زمین های متاورسی با قیمت بالا پرداختند و در سندباکس یک زمین مجازی کنار زمین بایننس خریدند ،!

متاسفانه متاورس و زمین های متاورسی فقط 1 سال اول در مارکت ترند بود ، و پس از آن کسی برای زمین های متاورس یا پروژه های متاورس حتی حاضر نیست 1 دلار بپردازد ، همینطور که هزینه کردن NFT نیز پس از تب و تاب به زباله دان پیوست ، و افراد سرشناس مارکت هزینه های گزاف برای NFT و متاورس،را ابلهانه دانستند .

در حال حاضر نیز ترند و آینده بازار پروژه های هوش مصنوعی و توکنیزیشن میباشد ، که میتوانید یکی از بهترین پروژه های هوش مصنوعی را ازین پست بخوانید .

موضوع اکو اسمارت و طرفند هایی که مدتی برای فروش زمین های لندز آف آزولیت ، و فروش nft های بی ارزش و… کمی گسترده تر است ولی از حوصله ی این پست خارج است و سعی میکنم در این مقاله بصورت خلاصه و جامع خطرات فعلی توکن ECG ، ابهام لیست شدن آن در صرافی های معبتر مارکت را برای کاربران باز کنیم که در چند روز گذشته سوالات زیادی در این پیرامون از ما شد .

نکته اول
پیشتر هم عنوان کردم و در گروه تلگرام ما نیز کاربران گواه این امر میباشند که
کل تیم و مجموعه ما در اکو اسمارت هم از سودهای سهام هفتگی ، و هم از کمیسیون های اسپیل اوور عرضی،به دلیل اینکه در تیمی قوی بودند سود های چشمگیر و خوبی بردند ، و از دو برابر تا 10 و 100 برابر سرمایه ای که از اول وارد اکو در تیم ما کرده بودند به آنها بازگشت ، و پس از بد عهدی های تیم اکو اسمارت ، هیچ کاربر متضرری در این مجموعه در تیم ما پیدا نمیشود .

متضررین این پروژه افرادی بودند که توسط لیدرهای سودجو ، اقدام به خرید ۴۰ جایگاه برای وارد شدن به استخر ماهانه کرده بودند و همچنین در نزدیکی های اتمام قسمت کامیونیتی پروژه ، و یا افرادی که به درستی پرزنت نشده بوده و فکر میکردند اکو اسمارت سود هفتگی میپردازد ، در صورتی که سود از سهام و از جمع شدن میزان نقدینگی در هفته میبود .

حدود دوسال پیش اولین مجموعه ای که آموزش نقد کردن و تبدیل توکن های بی ارزش Ecg به ترون و تتر بود ما بودیم ، که همان اوایل و در روی شبکه ی ترون به همه مجموعه خود اعلام کردیم که توکن های خود را طبق آموزش و با قیمت 2 سنت تا 7 سنت در جاسپ سواپ نقد کنند ، و توکن های خود را طبق گفته ی اکو اسمارت به شبکه ی پالیگان منتقل نکنند .

(لینک ویدیوی آموزش تبدیل Ecg و Ecs به ترون و تتر را ازینجا میتوانید مشاهده کنید و تاریخ ویدیوی ما را ببینید . کاربرد این جدول چنج کردن مربوط همان زمان میباشد .

کاربرانی که به گفته ی ما گوش داده و علاوه بر سودهای ترونی اکو اسمارت ، توکن های خود را در همان شبکه ی ترون به تتر و ترون تبدیل کردند ، با سودی صد چندان توانستند از اکو اسمارت بصورت کامل خارج شده ، و سرمایه ی خود را در کوین ها و ارزهای دیجیتال معتبر بگذارند .

اما افراد زیادی متاسفانه توکن های خود را به شبکه ی پالیگان انتقال دادند ، و در این شبکه هم اکنون این توکن هیچ نقدینگی ای در این بستر ندارد ، و کسانی که توکن های خود را روی پالیگان و ترون دارند ، همان مقدار کمی که میتوانستند از فروش توکن بدست آورند دیگر امکانش وجود نداشته و در اکو اسمارت با طرفندی زیرکانه تمام توکن های در دست افراد را بی ارزش کرد ، و با ایجاد تبلیغات فیک که در ادامه به آن میپردازیم ، این بار اقدام به فروش توکن های Ecg بر بستر شبکه ی bnb میکند تا توکن هایی که از ابتدا ضرب کرده و هیچ ارزشی ندارد را به فروش برساند .

نکته ی دوم

چرا توکن Ecg یک توکن اسکم و کلاهبرداری و بی ارزش است و نباید به عنوان یک دارایی حتی پر ریسک روی آن ریسک کرد ، حتی شت کوین های مارکت از درجه امنیت بالاتری نسبت به توکن اک اسمارت ECG دارند ؟؟؟

در دنیای بلاکچین که همه چیز شفاف و قابل رویت است ، به سادگی با بررسی کانترکت (قرارداد) هر پروژه میتوان به سلامت یا عدم سلامت آن پی برد . اما چرا برخی با وجود این شفافیت باز گمراه تبلیغات فیک اکواسمارت و برخی لیدرهای سودجوی آن شده ؟
به این دلیل که علم و اطلاع کافی برای بررسی پروژه ها ندارند که ما در اینجا چند روش برای بررسی آموزش،خواهیم داد .

در ابتدا به یکی از معتبرترین اسکنر های پروژه های قرارداد هوشمند با نام دیفای اسکنر میرویم (De.fi) این وبسایت مرجع بررسی و امنیت اسمارت کانترکت ها میباشد و هر کس حتی صرافی بخواهند پروژه ای را بررسی کنند میتوانند ازین اسکنر استفاده کنند .

پس از وارد شدن به وبسایت De.fi در قسمت سرچ میتوانید نام توکن ،و یا ادرس قرار داد آن را وارد کرده و گزینه ی سرچ را بزنید تا تمام اطلاعات یک توکن ، اعم از تعداد هولدر ها و ادرس ها ، تعداد خطاهای امنیتی و باگ ها ، شفاف بودن یا نبودن و … همه چیز را نمایان میکند .

ادرس مستقیم بررسی توکن Ecg در وبسایت دیفای اسکنر : لینک دیفای اسکنر و قرار داد ecg

میتوانید توسط مترجم گوگل زبان سایت را پس از سرچ به فارسی تغییر داده و همه چیز را بخوانید .

در تصاویر زیر میتوانید برخی از خطرناک ترین باگ ها و مسائل امنیتی توکن ECG را بررسی مشاهده کنید .

که عبارت است از : میتوانید برروی تصاویر کیلیک کرده و مشاهده کنید قبلا ترجمه کرده ایم .
و یا از لینک مربوطه خودتان بررسی بفرمایید .

 

 

 

 

میتوانید بر روی تصاویر کیلیک کنید تا واضح و با کیفیت مشاهده نمایید

همانطور که در تصاویر و در این لینک میتوانید مشاهده کنید در همان ابتدای سرچ آدرس قرار داد توکن Ecg ، سایت به شما هشدار میدهد که بیش از 5 مورد خطای امنیتی در این توکن شناسایی شد ‌ .

همچنین نمره امنیت قرار داد این توکن 0 از 100 در شبکه پالیگان و 46 از 100 در شبکه ی bnb میباشد ( قرمز و پرخطر) ، این کار را میتوانید با آدرس قرار داد در هر سه شبکه ی ترون ، پالیگان و بی ان بی برای ecg بررسی کنید که در هر ۳ شبکه با این میزان خطر روبرو خواهید شد ‌.

مهمترین این خطرات به شرح زیر است :

1⃣ تنها یک کیف پول بیش از 80 درصد موجودی این توکن را در اختیار دارد

2⃣ 10 کیف پول برتر دیگر بیش از 13 درصد کل موجودی این توکن را در اختیار دارند .

یعنی توسعه دهنده که کیف برتر اول است ۸۰۰ میلیون توکن (۸۰ درصد از تمام توکن ها ، و ۱۰ توسعه دهنده ی بعدی تیم ۱۳۰ میلیون توکن دارند ، و تنها ۷ درصد از کل توکن ها در گردش،و در دست کاربران است .

این بزرگترین تهدید برای سرمایه کاربران است .

3⃣ موضوع بعدی که هیچ توکن و یا کوین معتبری نباید این خطر امنیتی را داشته باشد ، وریفای نبودن توکن در بلاکچین و عدم اوپن سورس بودن و سپس دسترسی توسعه دهندگان به توکن های کاربران است ، یعنی توسعه دهنده میتواند هر زمان بخواهد ، توکن هر ادرس و کاربری را قفل کرده ، و یا حتی میتواند قرار داد را تغییر دهد .

مطالب و خطرات توکن زیاد است و نمیتوان همه را اینجا بر شمرد ، میتوانید در تصاویر بالا ، و یا حتی خودتان از وبسایت De.fi دیفای اسکنر بررسی کنید .

نکته ی سوم :

در وبسایت کوین مارکت کپ وقای پروژه و توکنی را میخاهید ببینید فقط قیمت و چارت آن را نبینید ، کوین پارکت کپ ریز اطلاعات هر کوین و توکن را شرح داده ،
در لینک زیر میتوانید توکن Ecg بر بستر بی ان بی را مشاهده کرده ، که در این وبسایت مرجع نیز ۴ مورد خطا شناسایی کرده ، و عملا با علامت هشدار و متن به کاربران هشدار میدهد !

لینک بررسی توکن ecg در وبسایت CoinMarketCap کوین مارکت کپ 

 

 

 

میتوانید بر روی تصاویر کیلیک کنید تا واضح و با کیفیت مشاهده نمایید

پس از وارد شدن به کوین مارکت کپ اسکرول کنید و برروی علامت هشدار کیلیک کنید تا مطالب بالا که در تصویر میبینید و برای توکن ECG میباشد برایتان نمایان شود .

در بالا خطرات توکن و قرار داد را شرح دادیم و همینطور آموزش بررسی توکن در وبسایت های مرجع ، که خودتان بتوانید بصورت شفاف تحقیق خود را کامل کنید .

لیکوییدیتی توکن ECG

مورد بعدی میزان نقدینگی و مارکت کپ پروژه میباشد

در ارزهای دیجیتال و پروژه های اسمارت کانترکت ، هر سرمایه گذار عاقلی پس از چک کردن برنامه های پروژه و قرارداد پروژه ، به بررسی مارکت کپ و جامعه ی یک پروژه و توکن میپردازد . هرچه مقدار نقدینگی یک کوین و توکن بیشتر باشد ، امن تر بوده و امکان صفر شدن را کمتر میکند ، معمولا حتی شت کوین ها نیز در کمترین حالت بالای 1 تا 10 میلیون دلار نقدینگی دارند ، ولی توکن Ecg نقدینگی آن در بیشترین حالت 25 هزار دلار (در زمان تبلیغات مانند الان )، و در کمترین حالت تنها 1200 دلار بوده ، که این رقم بسیار خطرناکیست ‌ .

به این معنی که وقتی این همه نقدینگی توکن پایین میباشد حتی با خرید 100 دلار از این توکن ، شاهد رشد 3 تا 10 درصدی در چارت قیمت آن خاهیم بود ، یعنی اگر یک شخص ، 5000 دلار ازین توکن را بفروشد ،،قیمت توکن حدود 80 درصد ریزش خواهد کرد و یا برعکس .

و به دلیل این مالک و توسعه دهندگان از کل تعداد توکن ها که 1 میلیارد میباشد و تازه قابل ضرب و چاپ بیشتر هم میشود ، حدود 930 میلیون عدد توکن در اختیار دارند ، و خب نقدینگی کلی این توکن نیز کمتر از 25 هزار دلار است ، در این صورت مالک و توسعه دهنده نمیتواند توکنی که در اختیار دارد را نقد کند ، به ناچار با تبلیغات فیک ، و پورسانت دادن به لیدرها ، اقدام به ایجاد جو برای خرید این توکن توسط گمراهان میشود ، تا دیگران نقدینگی این پروژه را بالا برده ، و مالکان بتوانند توکن های بی ارزش خود را به ارز با ارزش تبدیل کنند .

 

 

میتوانید بر روی تصاویر کیلیک کنید تا واضح و با کیفیت مشاهده نمایید

در تصاویر بالا دقت کنید به ارقام ، و فقط چارت یک ارز را بررسی نکنید .

بالاترین پیزان نقدینگی در طول تاریخ این توکن تنها 24 هزار دلار و خورده ای بوده است .

در بالا نقدینگی توکن
میزان امنیت و خطرات توکن را بر شمردیم . موضوع بعدی که افراد ناشی به آن توجه نمیکنند جامعه کاربران و سوشیال مدیا و تعداد کاربران فعال یک پروژه است .

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، کل تعداد آدرس های کاربران با بررسی قرار داد قابل مشاهده است ، و این توکن تنها چند عدد بیش از 10 هزار ادرس ولت را به کاربران اختصاص داده .!!

ینی تعداد هولدرها چیزی حدود 10 هزار عدد میباشند ، که تازه خیلی از کاربران توکن های شبکه پالیگان دارند که مدتیست قفل میباشد و نقدینگی آن صفر است ‌.

در شبکه های اجتماعی نیز میزان کاربران فعال و واقعی اکو اسمارت کمتر از 7000 هزار عدد است ، که این تعداد حتی از کانالهای تلگرامی نیمه محبوب نیز کمتر است

میتوانید میزان کامنت ، لایک و فالوورهای اکو را در شبکه های اجتماعی آن به آدرس های زیر مشاهده کنید ، که حتی تعداد زیادی از فالوور های آن ها فیک است ، و ازینکه یک کاربر بیست کامنت میگذارد ، و یا سر جمع در یک توییت ۲۰ کامنت وجود ندارد قابل درک است .

لینک سوشیال مدیاها و بررسی جامعه هواداران اکو اسمارت

 

آیا Ecg در صرافی بایننس و یا P2B لیست میشود ؟!

حدود 1 سال پیش نیز تعدادی از لیدرها با اخبار غلط و دروغ که حتی در مدیاهای خود اکو اسمارت نیز مطلبی راجع به آن نبود عنوان میکردند که قرار است توکن ecg در بایننس لیست شود ، و مدام به دیگران کاربرانشان میگفتند توکن بخرید ، بزودی در بایننس لیست میشود
زمین متاورس و یا توکن NFT از اکو اسمارت بخرید ، قرار است در بایننس لیست شود !

و هر ماهی که میگذشت میگفتند ماه بعدی لیست میشود ، و توانستند با گمراه کردن به همین روش تعدادی توکن بی ارزش ecg در شبکه پالیگان و bnb به گمراهان بفروش رسانده و کمی از موجودی توکن خود را نقد کنند . و یا با فروش زمین های بی ارزش متاورس پورسانت دریافت کردند . ( دریافت پورسانت چیز خوبیست ، ولی برای فروش چیزی ارزشمند نه بی ارزش )

پس از آشکار شدن اینکه بایننس هرگز قرار نیست توکن ecg را لیست کند و خسته شدن همین تعداد کاربر گمراه از وعده وعید ها , این بار با طرفندی جدید و با رونمایی از خبر لیستینگ صرافی p2b باز هم اقدام به فریب کاربران میکنند .

اما چرا این صرافی در کانال خود خبر از لیستینگ بصورت IEO برای ecg داد ؟! آیا واقعا قرار است در این صرافی لیست شود ؟

باید به شما بگویم خیر متاسفانه یا خوشبختانه این نیز طرفندیست تا بتوانند نقدینگی جذب کنند .

عه چجوری آخه ؟!

وقتی وارد صرافی p2b بشوید و یا هر صرافی دیگری غیر از ۱۰ صرافی برتر مارکت ، گزینه ای با عنوان listing را مشاهده میکنید .

شما وقتی یک توکنی دارید میتوانید در این قسمت وارد شده و با مکاتبه با صرافی با دادن مبلغی ، و ارسال مشخصات توکن خود ، توکن را در لیست انتظار ieo و لیست قرار دهید ، اکسچنج پس از دریافت مبلغ برای کوین شما تبلیغات لازم را انجام میدهد ، و در توییتر و شبکه های اجتماعی خود عنوان میکند که ممکن است در آینده فلان توکن لیست شود .

سپس به بررسی کانترکت توکن ، قرار داد ، و جامعه کاربران پروژه شما میپردازد ، و در صورتی که پروژه شما شامل تاییده ی های لازم نباشد به شما میگوید این خطاها را رفع کرده ، به فلان تعداد جامعه کاربر فعال و آدرس فعال ، و فلان مقدار نقدینگی برسید ( معمولا ۵ میلیون دلار نقدینگی لازم است ) تا پس از رفع این خطاها ، تاریخ لیست را عنوان کرده و توکن را لیست کنیم .

در قسمت ieo همین صرافی P2B پروژه های بیشماری را میتوانید پیدا کنید که پس از گذشت سالها بعد از خبر زدن راجع به لیست فلان توکن ، هنوز لیست نشده ، و یا دیگر آن پروژه وجود ندارد ، چرا که تاییدیه های لازم را نگرفته ، و اصلا به دنبال لیست شدن نبوده ، فقط مانند اکو اسمارت و برخی شت کوین ها ،به دنبال خوراک خبری و جذب نقدینگی و سپس متواری شدن بوده اند .

 

 

 

میتوانید بر روی تصاویر کیلیک کنید تا واضح و با کیفیت مشاهده نمایید

حتی میتوانید پروژه هایی که بصورت مانی گیم و پانزی بوده اند ، و در وبسایت صرافی P2B و یا حتی وبسایت معتبر کوین مارکت کپ که حتی افراد تازه وارد به ارز دیجیتال نیز این سایت را میشناسند ، خبر از سایتهای و لیست توکن هایی ببینید که بصورت هایپ فعالیت کرده و هم اکنون بصورت کامل اسکم شده اند .! این نشان میدهد که خبر بصورت UPCOMING به هیچوجه تضمین لیست شدن نیست ، و میتوانید با کمی هزینه کردن ، تبلیغ توکن خود را در صرافی ها و حتی کوین مارکت کپ انجام دهید ،

ولی یک صرافی معتبر ، هرگز یک توکنی که پر از خطاهای امنیتیست با دارایی ۹۰ درصدتوکن در اختیار مالک ، و با جامعه ای کمتر از ۲۰۰ هزار نفر و هولدرهایی کمتر از ۱۰۰ هزار نفر ، و با وجود کدهای مخرب کانترکت لیست نکرده و نخواهد کرد .

تیجه گیری :

این پست بیشتر برای کاربرانی بود که این چند روز سوالات زیادی از ما و ادمین های ما داشتند که آیا اگر توکن ecg ندارند یخرند یا خیر . که جواب ما قطعا خیر است حتی 10 دلار

همین امروز با وجود تبلیغات گسترده توسط ایجاد همین خوراک خبری جدید با خرید در مجموع ۱۱ هزار دلار تاکنون ، حدود ۸۰ درصد در چارت رشد قیمت داشته ، شما تصور کنید ، که مالک و صاحب یکی از آن ۱۰ آدرس حالا که کمی نقدینگی ایجاد شده بخواهد فقط ۱۰،هزار دلار از توکن های خود را بفروشد ، قیمت دوباره ۸۰ درصد سقوط میکند .

و یا اصلا چند کاربر به پول نیاز داشته و یا تصمیم به فردش بگیرند , کافیست بخواهند ۲۰۰۰ دلار توکن بفروشند قیمت ۴۰ درصد ریزش میکند ، برای فروش بیش ۱۰،هزار دلار نیز که اصلا نقدینگی وجود ندارد .

همچنین در تصویر مشاهده میکنید به محض اینکه افرادی هزینه میکنند و با تبلیغات توکن میخرند به همان میزان افرادی آمده و توکن ها را میفروشند ، یعنی به محض اینکه میبینند کمی نقدینگی ایجاد شده و میتوان کمی از توکن های مرده را زنده کرده و نقد کرد میفروشند .

خرید ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۱۱ هزار دلار
فروش ۱۰ هزار و ششصد دلار

ینی با حدود 700 دلار خالص نقدینگی ، توکن ۸۰ درصد رشد کرد .

و لیدرها و دارندگان توکن ، توانستند در ۲۴ ساعت گذشته توکن های خود را به فریب خوردگان بفروشند .!

 

جمع بندی

راهای زیادی برای کلاهبرداری و زدن جیب افراد با طرفند های تمیز وجود دارد ، افرادی مانند علی حسنی ها و اکو اسمارت ها ، ولی فقط افراد نا آگاه این گونه توکن های بی ارزش را خرید میکنند ، شما هرگز نخواهید دید که افراد و سرمایه گذاران و معامله گران باتجربه حتی ۱۰ دلار صرف خرید این گونه توکن ها با این تبلیغات بکنند و آرزوی ۱۰ یا ۱۰۰ برابر شدن پول خود را بکشند .

توکن اکو اسمارت را اگر با ما بودید که باید همان دوسال پیش در شبکه ترون نقد کرده باشید . اگر به شبکه پالیگان انقال داده اید که هیچ ارزشی ندارد

اگر در شبکه ی bnb دارید ،که تا نقدینگی بدای آن وجود دارد و خود توسعه دهنکان در حال فروش توکن ها هستند بفروشید ،

آیا توکن ecg بخرم ؟

اگر قصد سرمایه گذاری در توکن و یا کوینی دارید ، پروژه های خوب زیاد است ، پیرو حرف بزرگان و افراد با تجربه باشید ، نه افرادی که هیچ گاه در زندگی دستاوردی نداشته ، و در این زمینه نیز هیچ موفقیتی کسب نکرده اند .

اگر سوال یا مطلبی دارید در کامنت زیر همین پست عنوان کنید تا سریعا به شما پاسخ دهیم

لینک کوتاه :
یک نظر

اضافه کردن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *