تحلیل 10 ارز برتر بازار در مراحل اولیه چرخه صعودی جدید! (26 مرداد 1402)

بازار کریپتو همچنان از رکود رنج می برد و خرس ها از این فرصت به نفع خود استفاده می کنند و به تغییر روند به سمت نزولی اشاره می کنند.

بیت کوین در یک کانال رنج به نوسانات خود ادامه می دهد و هیچ نشانه واضحی از شکست آن وجود ندارد. پلتفرم معاملاتی QCP Capital در آخرین به روز رسانی بازار خود اعلام کرد که بیت کوین ممکن است قبل از حرکت در ماه سپتامبر برای چند هفته دیگر حرکت بدون روندی داشته باشد.

کوین کلی، یکی از بنیانگذاران Delphi Digital معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال در مراحل اولیه چرخه صعودی جدید هستند. بر اساس مطالعه الگوهای چرخه چهار ساله بیت کوین، کلی انتظار دارد که بیت کوین تا سه ماهه چهارم سال 2024 به بالاترین حد خود برسد و تا سه ماهه چهارم سال 2025 به اوج چرخه جدیدی برسد.

به طور مشابه، جسی مایرز، سرمایه‌ گذار و نویسنده بیت‌ کوین نیز دیدگاهی صعودی برای درازمدت دارد، اما او انتظار ندارد بیت‌ کوین تا قبل از هاوینگ بعدی به 100000 دلار برسد. مایرز معتقد است که بازار 12 تا 18 ماه پس از هاوینگ طول می کشد تا تحت تاثیر قرار بگیرد.

آیا بیت‌ کوین و قیمت ارزهای دیجیتال اصلی در کوتاه‌ مدت حرکت بدون روند دارند، یا یک رالی عظیم را دنبال می کنند؟ سطوح مهمی که باید مراقب آنها بود چیست؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

بیت کوین (BTC)

بیت کوین در 14 آگوست بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه 29,383 دلاری بود، اما سایه بلند روی کندل نشان می دهد که در سطوح بالاتری فروخته می شود.

جفت BTC/USDT زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه حرکت می کند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد. این نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خرس ها است. در این صورت بیت کوین می تواند به حمایت مهم 28585 دلار سقوط کند.

اگر قیمت با خرید بیت کوین توسط سرمایه گذاران از این سطح بازگردد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر برود، این نشان می دهد که بیت کوین ممکن است برای مدتی بیشتر به نوسان بین 28585 تا 30350 دلار ادامه دهد.

اگر خرس ها تسلط بازار را در دست بگیرند و قیمت را به زیر 28585 دلار حفظ کنند، قیمت می تواند تا 26000 دلار کاهش یابد.

اتریوم (ETH)

شکست اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1847 دلار) در چند روز گذشته ممکن است باعث جذب فروش شود. این قیمت را به حمایت بحرانی کوتاه مدت در 1816 دلار رسانده است.

قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج شروع به کاهش کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد. این نشان می دهد که خرس ها قدرت را در دست دارند. اگر قیمت سقوط کند و به زیر 1816 دلار برسد، فروش می تواند بیشتر تشدید شود و جفت ETH/USDT ممکن است به 1700 دلار کاهش یابد.

روند صعودی رو به پایان است. اگر گاوها با خرید اتریوم قصد دارند مسیر بعدی به نفع آنها باشد، باید به سرعت قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه 1875 دلار برسانند. با انجام این کار، ممکن است اتریوم رالی خود را به سمت 1930 دلار و سپس 2000 دلار آغاز کند.

بایننس کوین (BNB)

قیمت بایننس کوین در حال حاضر کاهش یافته است و به زیر خط حمایت از الگوی مثلث متقارن در 15 اوت سقوط کرده است. این نشان می‌دهد که خرس ها تسلط بازار را در دست دارند.

اگر قیمت در زیر مثلث باقی بماند، جفت BNB/USDT می‌تواند تا سطح حمایت حیاتی در 220 دلار کاهش یابد. این سطح احتمالاً نظر گاو ها را برای خرید بایننس کوین جلب می کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد و بالاتر از میانگین‌های متحرک معامله شود، نشان‌ می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی طولانی‌تر به نوسان بین 265 تا 220 دلار ادامه دهد.

همچنین بخوانید : استخراج ارز دیجیتال در خانه | معرفی 8 ارزی که می توانید در خانه استخراج کنید!

  • از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت 220 دلار برسد، نشان دهنده از سرگیری روند نزولی خواهد بود. سپس ممکن است جفت به هدف الگوی 196 دلار سقوط کند.

ریپل (XRP)

XRP در 15 آگوست به زیر SMA 50 روزه (0.62 دلار) سقوط کرد و بسته شد و این نشان می دهد که خرس ها همچنان کنترل را در دست دارند.

جفت XRP/USDT می تواند تا سطح شکست 0.56 دلار کاهش یابد. این سطح کلیدی برای دفاع گاوها باقی می ماند زیرا اگر این حمایت از بین برود، فشار فروش می تواند افزایش یابد و جفت ممکن است تا 0.45 دلار سقوط کند.

در مقابل، اگر قیمت به 0.56 دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها با خرید ریپل در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند. خریداران باید بر مقاومت موجود در میانگین متحرک غلبه کنند و بازیابی قوی‌تری را تا 0.74 دلار آغاز کنند.

دوج کوین (DOGE)

خرس‌ها دوج کوین را به زیر خط حمایت الگوی کانال صعودی در 15 آگوست رساندند که این مزیت را به نفع خرس‌ها تغییر می دهد.

گاوها با خرید دوج کوین احتمالاً از سطح شکست 0.07 دلار محافظت خواهند کرد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت DOGE/USDT ممکن است تا EMA 20 روزه (0.07 دلار) و بعداً به خط روند نزولی صعود کند. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، احتمال افت به زیر 0.07 دلار افزایش خواهد یافت. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ممکن است تا 0.06 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از سقوط جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای خط روند نزولی برگردانند. در صورت موفقیت، جفت ممکن است تا 0.08 دلار افزایش یابد.

کاردانو (ADA)

کاردانو همچنان در داخل یک الگوی کانال نزولی سقوط می کند. این نشان می دهد که خرس ها با قدرت بر روند تسلط دارند.

جفت ADA/USDT به خط حمایت کانال رسیده است. اگر این حمایت از بین برود، جفت می تواند تا 0.26 دلار و متعاقباً به 0.24 دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها با خرید کاردانو با تمام توان از این سطح محافظت کنند زیرا اگر این حمایت از بین برود، جفت می تواند روند نزولی را از سر بگیرد.

اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر رود، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این ممکن است شرایط را برای یک رالی صعودی به 0.34 دلار فراهم کند.

سولانا (SOL)

سولانا در 15 آگوست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23.99 دلار) سقوط کرد. خرس ها در تلاش هستند تا با حفظ قیمت زیر SMA 50 روزه (23.20 دلار) بر روند تسلط داشته باشند.

جفت SOL/USDT می تواند به حمایت حیاتی در 22.30 دلار برسد. اگر قیمت با خرید سولانا توسط خریداران از این سطح افزایش یابد، جفت ممکن است با فروش قوی در میانگین متحرک روبرو شود. اگر قیمت از میانگین های متحرک کاهش یابد، چشم انداز سقوط به زیر 22.30 دلار افزایش می یابد. این جفت ممکن است تا 18 دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید : سرمایه گذاری روی طلا بهتر است یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری با پول کم و بازدهی بالا

برعکس، اگر قیمت بالا برود و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، نشان می دهد که محدوده 26 تا 22.30 دلار دست نخورده باقی می ماند. این جفت پس از آن می تواند به تدریج به مقاومت پیش رو در 26 دلار صعود کند. بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح نشان می دهد که گاوها در حال بازگشت هستند.

پالیگان (MATIC)

شکست مکرر گاوها در به حرکت درآوردن ارز پالیگان به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.68 دلار) ممکن است فشار فروش را تشدید کرده باشد. این باعث شد که قیمت در 15 آگوست به زیر سطح حمایت نزدیک به 0.65 دلار برسد.

شاخص RSI در حال نزدیک شدن به سطوح اشباع فروش است که نشان می دهد فروش ممکن است در کوتاه مدت بیش از حد باشد. خریداران با خرید ارز ماتیک سعی خواهند کرد که بازگشتی را شروع کنند که می تواند به 0.65 دلار و سپس SMA 50 روزه (0.70 دلار) برسد.

اگر قیمت از مقاومت پیش رو کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. این می تواند احتمال سقوط به زیر 0.60 دلار را افزایش دهد. ممکن است جفت به سمت 0.50 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند قدرت را در دست بگیرند، باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کنند.

لایت کوین (LTC)

لایت کوین در 15 آگوست سقوط کرد و زیر سطح حمایت 81.36 دلار بسته شد، که این نشان دهنده قدرت خرس ها است.

شاخص RSI در منطقه اشباع فروش قرار دارد، که نشان می دهد یک تثبیت یا جهش ممکن است رخ دهد. در این صورت گاوها با خرید لایت کوین ممکن است سعی کنند از خط روند صعودی دفاع کنند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، ممکن است با فروش 81.36 دلار و سپس دوباره با سقف خط روند نزولی روبرو شود.

اگر جفت LTC/USDT مقاومت پیش رو را به سمت بالا بشکند، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله‌ گران با هر رالی صعودی کوتاه مدت برای فروش دارایی خود اقدام می کنند. در این صورت احتمال افت تا 70 دلار وجود دارد.

اولین نشانه قدرت شکست و شروع رالی صعودی، نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی خواهد بود. این می‌تواند مسیر را برای صعود احتمالی به SMA 50 روزه (91.70 دلار) باز کند.

پولکادات (DOT)

تلاش گاوها برای شکست مقاومت 5 دلاری و تبدیل آن به حمایت باعث جذب فروش توسط خرس ها شد و موجب شد قیمت به زیر سطح حمایت در 15 آگوست سقوط کند.

گاوها با سقوط به زیر سطح حمایت بعدی با قیمت 4.74 دلار برای خرید پولکادات اقدام کردند و در تلاش برای حفظ بهبود هستند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها با هر افزایش کوتاه مدت قیمت، به فروش خود ادامه می‌دهند. اگر قیمت پایین تر بیاید و به زیر 4.60 دلار سقوط کند، این نشان می دهد که قیمت جفت DOT/USDT تحت کنترل خرس ها است. این می تواند منجر به کاهش تا 4.22 دلار شود.

خریداران احتمالاً به شدت از منطقه بین 4.22 تا 4.37 دلار دفاع خواهند کرد. در روند صعودی، گاوها باید قیمت را به بالای SMA 50 روزه (5.16 دلار) برسانند تا سیگنال بازگشت را نشان دهند. سپس این جفت می تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند.

منبع: کوین تلگراف

 

امتیاز به پست
لینک کوتاه :

اضافه کردن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *